Bu makale Teleks Transferi olarak da bilinen banka havalesi ile ödeme almanıza yardımcı olacaktır.

Banka Havalesi nedir?

 

 • Banka veya Telex transferi, Agoda’da yer alan ödeme yöntemleridir. Banka Havalesi ile ilgili ayarlar YCS harici ağındaki Finans sekmesi altında yönetilir.
 • Bu ödeme yönteminin tüm para birimleri ve pazarlar için geçerli olamayabileceğini lütfen unutmayın.
 • İş ortakları rezervasyon ödemelerini doğrudan kendi kayıtlı banka hesaplarına alacaklardır.
 • Henüz banka hesap bilgilerinizi girmediyseniz lütfen YCS üzerinde banka hesabı ayarlarımı nasıl yaparım linkini inceleyin.
 1. Ödeme ayrılış tarihinden 30 gün sonra tahsil edilebilir olacaktır. Ödeme ayrılış tarihinden 30 gün sonra tahsil edilebilir olacaktır. Ödemenizi daha erken tahsil etmek isterseniz (örneğin, ayrılış tarihinde) diğer ödeme yöntemlerini incelemek için buraya tıklayın
 2. Çıkış tarihinden itibaren 150 gün içinde karttan ödeme almanız gerekir. Aksi takdirde, ödeme tutarını talep etmeniz mümkün olmayacaktır.

Ödemeleri nasıl alırım?

 1. YCS hesabınızda oturum açıp >> Finans bölümüne gidin.
 2. Mevcut İşlemlere tıklayın.

3. Rezervasyon İşlemleri bölümünü inceleyin.

 • Bu bölümde yer alan ödemelerin vadesi gelmiştir ve tahsil edilebilir.
 • Onayla sekmesi altında ödeme almayı istediğiniz/istemediğiniz rezervasyonları işaretlediğinizden/işaretlemediğinizden emin olun.

4. Ödeme Düzenlemeleri bölümünü kontrol edin. Lütfen daha fazla bilgi için buraya göz atın.

5. İleri‘ye tıklayın.

6. Ödemeyi tamamlamak için Hesapla’ya tıklayın. Tutar, 10 iş günü içerisinde hesabınıza gönderilecektir.

 • Onaylanan ödemeler, Havaleler veya Tüm İşlemler sayfasında gösterilecektir.
 • Havaleler sayfasında işlem detaylarını ve Valör Tarihi’ni görebilirsiniz, banka hesabınıza ödemeler bu tarihte gelecektir.
 • Havale bilgilerine ulaşmak için Geçmiş Ödemeleri Nasıl Görüntülerim sayfasını ziyaret edin.

Değişiklik Yapılan İşlemler nelerdir?

YCS’de yer alan Ödeme Düzenlemeleri ekranında, çoğunlukla bekleyen bakiyeler, gerekenden fazla tahsilat yapılması veya reddedilen rezervasyonlar gibi nedenlerle ödeme tutarında değişiklik yapılması gereken rezervasyonlara ulaşabilirsiniz.

Not edilecekler:

 • Ödeme yaparken düzeltilen tüm işlemler eklenmelidir.
 • Ödemeyi artı tutarla gönderdiğinizden emin olun. Onaylanan Toplam Tutar eksi ise daha fazla rezervasyon işlemi gelmesini bekleyin.

Banka havalesi ile ödeme alamazsam ne yapmalıyım?

Kayıt edilen banka hesabınızın Onaylanmış olduğundan lütfen emin olun.

Banka hesabınızın statüsü Bekliyor ise, YCS’de destekleyici dökümanları gönderdiğinizden lütfen emin olun. Daha fazla bilgi için, inceleyin: Banka Hesabımı Nasıl Kayıt Ederim?

Banka hesabınız Reddedilmiş statüsünde ise, bu banka hesap detaylarınızın eksik ya da yanlış olduğu anlamına gelebilir. Lütfen banka hesap bilgilerinizi kontrol ederek güncelleyin.Daha fazla bilgi için, inceleyin: Banka Hesabımı Nasıl Kayıt Ederim? 

Banka hesabınız Onaylanmış statüsünde ise, ödemenin ulaşıp ulaşmadığını lütfen bankanızdan kontrol edin.

 • Ulaşmamışsa, son ödeme tarihinin geçip geçmediğini kontrol etmek için Rezervasyon ödemelerini nasıl kontrol ederim sayfasına gidin. Ödeme tarihini bulmak için başvuru numarasını kullanarak YCS >> Finans >> Havale >> Valör Tarihi sütununda arama yapabilirsiniz.
 • Bulamazsanız, otomatik olarak halledilmediği için işlemi halihazırda gönderip göndermediğiniz kontrol etmek için Ödemeleri nasıl alırım? bölümüne gidin.
 • Valör/ödeme alım tarihinin üstünden 3-5 iş günü geçtiği halde ödemenizi almadıysanız, lütfenyardım almak için bizimle iletişime geçin.

SSS

1. Rezervasyon ödemesinin hatalı olduğunu nasıl bildirebilirim?
2. Rezervasyon ödemesi için 150 günlük son tarihi geçirirsem ne olur?

Ödemeler rezervasyondan sonra 150güniçinde işleme alınmalıdır; bu süreden sonra ödeme talep etmek mümkün değildir. Lütfen yardım için bizimle iletişime geçin.

3. Değiştirilen veya iptal edilen rezervasyonların ödemelerini nasıl alırım?

Size otel kuponunu içeren bir değişiklik e-postası göndereceğiz (konu kısmında “DEĞİŞİKLİK YAPILDI” yazacaktır). Güncellenen tutar Mevcut İşlemler sayfasına yansıtılacaktır. Ödemeleri nasıl alırım? bölümündeki adımları takip ederek ödeme almak için ilerleyin.

Eğer değişiklik işlemden sonra yapıldıysa, farklar Mevcut İşlemler sayfasında Değişiklik Yapılan İşlemler sayfasında güncellenecektir.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen Ödeme alamazsamne yapmalıyım? sayfamızı ziyaret edin.

Bize ulaşın

Hâlâ bir çözüm mü arıyorsunuz? YCS Yardıma İhtiyacım Var butonu üzerinden veya diğer yöntemlerle bize ulaşın.